Kilka kroków do ukształtowania jędrnych pośladków.


7 stycznia 2013

Z pewnością ładnie ukształtowane pośladki są ozdobą każdej kobiety (i mężczyzny!). Siedzący tryb życia sprawia jednak, że pupa zaczyna nieciekawie wygladać, mięsień jest rozleniwiony. Jednak głowa do góry! Mięsień ten bardzo ładnie się kształtuje, dlatego warto zainwestować swój czas w pracę nad ‘ideal butt’ !

Oto kilka wskazówek, które w tym pomogą:

1) Uprawiaj sporty, które wymagają od ciebie stania na palcach. Każda aktywność, która wymaga od nas balansowania na stopach albo angażuje całe nogi do pracy ma pozytywny wpływ na pośladki. Sporty, które genialnie wpływają na rozwój mięśnia pośladkowego wielkiego to jogging, marsz (!), jazda na rowerze, tenis, pływanie, jak również wszystkie gry zespołowe – na lodzie lub na ziemi.

2) Ćwicz z obciążeniem. Bardziej efektywne w budowaniu masy mięśniowej i siły są ćwiczenia wykonywanie z obciążeniem, szczególnie w przypadku pośladków. Sprawi to, że mięśnie będą pracować mocniej i spalisz więcej kalorii, plus zaoszczędzisz czas w oczekiwaniu na wyniki. Użyj hantli lub sztangi do takich ćwiczeń jak przysiady, wypady, wall sits (potoczna nazwa: krzesełko)

3) Rób ćwiczenia powoli. Eliminuj bardzo dynamiczne ćwiczenia, które potrafią oszukać nasze mięśnie. Jeśli zwrócisz uwagę na dokładne wykonanie i nie będziesz się spieszyc, twoje mięśnie maksymalnie wykorzystają potencjał płynący z danego ćwiczenia i będą miały czas na pełny skurcz. Weźmy na przykład przysiady. Schodząc w dół licz do 4, zatrzymaj się na chwilę w dole, następnie licząc do 3 wróć na górę.

4) Doceń trening izometryczny. Cwiczenia izometryczne są formą treningu polegającą na statycznym napinaniu mięśnia, bez ruchu w stawie. Są one bardzo skuteczne w budowaniu siły i dużo bardziej efektywne w zwiększaniu mocy od ćwiczeń dynamicznych. Polegają na wytrzymaniu w określonej pozycji przez dany okres czasu bądź do momentu aż mięsień się ‘zmęczy’.

5) Napinanie pośladków. Możesz je wykonawyć właściwie wszędzie i o każdej porze.  Wystarczy napiąć pośladki na około 1-2 sekundy lub jeśli wolisz 5-6 sekund, następnie rozluźnić i powtórzyc znowu. Powtarzaj dopóki będziesz mieć ochotę. To ćwiczenie jest doskonałe podczas czytania, oglądania tv albo podczas surfowania po Internecie.

6) Cardio, cardio i jeszcze raz cardio. Intensywny trening cardio również pozostawia swój ślad na naszych pośladkach. Urozmaicaj ćwiczenia, by się nie znudzić oraz by kształtować mięsień pośladkowy wielki na różne sposoby.

7) Relaks dla mięśni pośladkowych: masaż. Masaż terapeutyczny wykonany raz w miesiącu przez profesjonalistę uwydatnia kształt mięśni, ich napięcie oraz zdrowie ogólne. Jest to doskonały sposób, by uniknąć wspomóc regenerację mieśni.

8) Oprócz masaży wykonywanych przez profesjonalistę zatroszcz się ocodzienną pielęgnację. Masaż wykonany rękawicą albo szczotką z naturalnego włosia, ruchami okrężnymi przez co najmniej 5 minut ma nie tylko zbawcze działanie dla naszych mięśni, ale również dla skóry. Już po pierwszym działaniu będzie gładsza i jędrniejsza.

9) Peeling. Pośladki będą prezentować się jeszcze lepiej, gdy 3 razy w tygodniu zafundujesz im peeling grubioziarnisty. Na koniec warto wmasować kremy i balsamy antycellulitowe i ujędrniające.

Sumienne podejście do sprawy gwarantuje sukces. Oczywiście bardzo ważnym elementem w dążeniu do celu jest odpowiednia dieta. Jeśli masz trudności z odpowienim zbilansowaniem diety polecam wizytę u dietetyka. Z jego pomocą i twoim samozaparciem pośladki staną się powodem do dumy. Powodzenia!

Katarzyna Śpiewak